Новини

Представники Литви і України ініціюють проект народної єдності

22 січня відбулась презентація скульптури «Шлях до Соборності України», що  буде встановлена у м. Біла Церква і виконується у співавторстві з литовським скульптором Тадасом Гудаускасом.

У презентації взяли участь автор скульптури, також архітектор С.Памярняцкіс, Посол Литви в Україні М.Януконіс, Почесний консул Литви у Київській області Ю.Литвиненко, представники влади і громади міста.

Посол Марюс Януконіс відзначив, що 22 січня відзначається важлива дата – створення Ланцюга Єдності, і ця подія має бути не менш відомою у світі, ніж масова акція «Балтійський шлях», яку свого часу провели представники країн Балтії.

Арт-об’єкт імітуватиме монолітну стіну із вирізаними силуетами фігур людей, що, стоячи, тримаються за руки – символізуючи живий ланцюг єдності. Зведуть скульптуру з цеглин ручної роботи, кожна з яких матиме іменну символіку. Тому будь-який житель міста чи держави матиме можливість, за бажанням, замовити цеглинку зі своїм іменем й таким чином, стати частиною «Шляху до соборності України».
Взято з сайту: Посольство Литовської Республіки в Українi